ИСЛАМАБАД - Пакистански талибани преузели су одговорност за данашње обарање војног хеликоптера када је погинуло шест особа, међу којима амбасадори Норвешке и Филипина.
Место пада пакистанског хеликоптера (Фото: ЈуТјуб принтскрин)
Талибани су саопштили да је на њиховој мети био пакистански премијер Наваз Шариф, пренео је АФП. Премијер Пакистана налазио се у другој летелици, која је такође летела на отварање два пројекта у северном региону Гилгит. Након несреће хеликоптера премијер се вратио у Исламабад, саопштено је из његовог кабинета. Међу погинулима су поред амбасадора Норвешке и Филипина, биле и супруге малезијског и индонежанског амбасадора, саопштила је пакистанска војска, пренео је Ројтерс.
Прочитајте још:
Извор: Танјуг
Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.Донације можете уплатити путем следећих линкова:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.